Onderwijs in Vlaamse Gebarentaal

Dove kinderen zonder hoortoestel of implantaat of zonder voldoende winst van apparaten met betrekking tot spraakverstaan, worden onderwezen in Vlaamse Gebarentaal. Deze volwaardige en op een natuurlijke manier ontstane taal is een taal zoals elke gesproken taal, met een eigen lexicon of woordenschat en een eigen grammatica.

Verenigingen zoals Fevlado vzw ondersteunen mee het onderwijs in VGT en komen op voor de rechten van dove en slechthorende kinderen. Hun doelstellingen omvatten o.a. volgende punten:

  • Bereiken van volwaardig "burgerschap" met gelijke rechten en kansen voor iedere dove en slechthorende persoon.
  • Behouden en verbeteren van taalkundige en culturele identiteit van doven en slechthorenden.
  • Streven naar beter zelfbewustzijn van onze groep zodat ze meer voor zichzelf kunnen opkomen en zelf beslissen over eigen leven.
  • Bereiken van wederzijds respect voor iedere persoon, zowel doof, slechthorend als horend.
  • Meer info over Fevlado vzw kan u vinden op www.fevlado.be.

Vlaamse Gebarentaal leren?

Spreekt de dovencultuur en de Vlaamse gebarentaal u aan of heeft u misschien dove familielieden of vrienden, dan kan u op verschillende plaatsen terecht voor een cursus VGT of een volwaardige tolkenopleiding in de Vlaamse gebarentaal.